Domki holenderskie - wady i zalety

Domki holenderskie to teraz niezwykle modne i popularne rozwiązanie. Nie jest to przypadek - są one niezwykle praktyczne i mogą dać dużo radości całej rodzinie. Posiadanie domku letniskowego na własność, za który nie trzeba płacić przed każdym wyjazdem to ogromna wygoda i marzenie wielu Polaków, którzy cenią sobie wypoczynek - i to nie tylko latem! Domek holenderski nie zwróci się może od razu, ale będzie służył przez wiele lat, także podczas sezonu zimowego. Większość domków holenderskich jest bowiem przeznaczona do użytku całorocznego. W przeciwieństwie do przyczep mają pełne instalacje, często również kominki, które świetnie sprawdza się w zimne dni. Duży domek holenderski pozwoli nam również na goszczenie rodziny i znajomych i zapewni niezapomniane chwile spędzone na letniskowej działce!

Zalety domków

Domki holenderskie mają wiele zalet. Są konstrukcjami dość uniwersalnymi, dlatego doceni je naprawdę duża liczba zainteresowanych. Największą zaletą domków holenderskich jest ekonomia. Decydując się na domek używany, możemy zapłacić za niego niewiele ponad 10 tys. złotych. W przypadku nowych konstrukcji ta cena to ok. 30 tys złotych. Oczywiście, wartość domku zależy od liczby pokoi i ogólnego stanu, ale za cenę 50 tys. złotych nabędziemy już naprawdę porządną, solidną i dużą konstrukcję. To, że domek holenderski zazwyczaj mieści się na działce rekreacyjnej to dodatkowa zaleta. Nie są one zazwyczaj drogie w utrzymaniu, a posiadają pełne instalacje gazowe i wodne oraz elektryczne. Dodajmy do tego przestronny salon i 2 lub 3 sypialnie, a mamy idealną receptę na udany wyjazd ze znajomymi! Domki są też zazwyczaj w pełni umeblowane i wyposażone. Nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych sprzętów. Sama konstrukcja jest natomiast niezwykle mobilna. Większość domków holenderskich ma kółka, które pozwalają niezwykle szybko zmieniać ich ustawienie. Oznacza to również, że nie potrzebujemy żadnych pozwoleń! Mobilny budynek możemy ustawić na działce po uprzednim zawiadomieniu urzędu - nie musimy czekać na zezwolenie, dzięki czemu oszczędzasz czas i nerwy.

Wady domków holenderskich

Domki holenderskie nie mają wad jako sam koncept - trzeba natomiast zwrócić uwagę na stan egzemplarza który chcemy zakupić. Wybierając konstrukcję na swoją działkę, należy sprawdzić materiały z jakich jest zbudowany - czasem warto zapłacić nieco więcej za domek lepszej jakości, by potem uniknąć potrzeby remontu i napraw. W przypadku zakupu konstrukcji używanej sprawdź, w jakim stanie domek został pozostawiony przez poprzedniego użytkownika. Poszukaj wszystkich mankamentów i pamiętaj, że mimo tego, że domek będzie użytkowany kilka razy w roku, to wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji. Nie zapomnij czasem wpaść i posprzątać oraz skontrolować stanu instalacji.

Na stronie atlanticdomki.pl można poznać ofertę związaną z domkami holenderskimi oraz angielskimi - wystarczy odwiedzić podstronę domki holenderskie ceny.

Czy się opłaca?

Jeśli jesteś zapalonym działkowiczem, domek holenderski jest zdecydowanie opcją dla Ciebie! Zapewni Ci możliwość przebywania w komfortowym miejscu, nawet na oddalonej od cywilizacji działce, a jego rozmiar sprawi, że pomieścisz tam wszystkich swoich znajomych! Letnia frajda gwarantowana!